استراتژی های افزایش سهم بازار

استراتژی های افزایش سهم بازار

استراتژی های افزایش سهم بازار 800 600 netpayadar3

استراتژی های افزایش سهم بازار روش هایی هستند که موجب افزایش سهم مشتریان بازار و جذب آن ها به سمت برند شما می شوند. امروزه با وجود گسترش حجم اطلاعات و فراگیر شدن اینترنت، روش های مختلفی برای بازاریابی و افزایش سهم بازار برای شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ به وجود آمده است.

در استراتژی افزایش سهم بازار، متغیرهای مختلفی را مدنظر قرار دهید. در این زمینه باید منطقی عمل کرد و میزان افزایش و کاهش فروش یا سود خود را نسبت به کل بازار و فراز و نشیب های آن به طور دقیق بررسی کرد.

تعریف سهم بازار

سهم بازار مقدار کل فروش و کسب و کار شرکت شما نسبت به رقبایتان در یک صنف یا بازار خاص است. از آنجا که سهم بازار به طور مستقیم به سودآوری مرتبط است، افزایش سهم بازار یک هدف مشترک برای شرکت های بزرگ و کوچک محسوب می شود. با استفاده از روش های مختلفی از جمله ایجاد تغییرات در محصول یا خدمات خود، قیمت گذاری و اتخاذ روش های جدید تبلیغاتی می توانید سهم خود را در بازار افزایش دهید.

افزایش سهم بازار

به طور کلی نگهداری و فروش بیشتر به مشتریان فعلی نسبت به دستیابی و جذب مشتریان جدید آسان تر است. در حالی که ممکن است این اصل در برخی کسب و کارها قابل اعمال نباشد، اما کلید کسب موفقیت در افزایش سهم بازار این است که تلاش خود را برای فروش، به مشتریان تکراری و با ارزش خود متمرکز کنید.

 

راه دیگر برای افزایش سهم بازار این است که سعی کنید مشتریان سابق و از دست رفته ی خود را دوباره بدست آورید. بدین منظور باید بدانید چرا این مشتریان به شما مراجعه نمی کنند. بسیاری از این بازخوردها به شما کمک می کنند تا عملکردتان را به طور کلی در بازار بهبود ببخشید.

دیدگاهی بگذارید

  کار ما چیست؟

  کار اصلی ما مشاوره و طراحی لوگو، کارت ویزیت، ست اداری، طراحی کاراکتر و تصویرسازی، کاتالوگ، پوستر و تراکت، فولدر ، بروشور، کتاب و مجله، کاور و لیبل موزیک، بیلبورد و بنر شهری، استند و پاپ آپ، منوی رستوران، جعبه و بسته بندی محصولات و طراحی سررسید و تقویم است.

  آدرس دفتر : احمد آباد – بین عارف 10 و12 – پلاک 27

  شماره های تماس : 051-38423845 – 09303523773

  چون شما از گوگل وارد سایت ما شدید و هنوز با سایت ما کار ندارید پیشنهاد ویژه ای برایتان داریم 
  همین الان اطلاعت را کامل کنید تا همکاران ما برای مشاوره رایگان با شما تماس بگیرند.
  پیشنهاد من به شما!
  close-link

  پیشنهاد ویژه فقط برای یک بار
  طراحی پک کامل سازمانی با ۶۰ درصد تخفیف 
  لینک و کد تخفیف را دریافت کنید!!

  یک پینشهاد خوب
  همین الان کلیک کنید!
  close-link