مفاهیم و انواع خط در طراحی لوگو چه میزان ارزشمند است؟

مفاهیم و انواع خط در طراحی لوگو چه میزان ارزشمند است؟

مفاهیم و انواع خط در طراحی لوگو چه میزان ارزشمند است؟ 800 363 netpayadar3

انواع خط در طراحی لوگو دارای معانی و مفاهیم مختلفی است که هر یک جنبه ی خاصی از فعالیت های یک برند را تشکیل می دهند. این خطوط با استفاده از شیوه های گوناگون و سبک های مختلف در طراحی، یکی از تأثیرگذارترین عناصر در طراحی لوگو به شمار می روند. یکی از مسائل مهم در برندسازی و طراحی لوگو، ایجاد یک ارتباط عمیق و پیوسته میان آن هاست. انواع خط در طراحی لوگو به خوبی می تواند ارتباط حساب شده ای میان این دو مقوله به ذهن مخاطب القا کند.

مفاهیم انواع خط در طراحی لوگو

در طراحی لوگوها، از اشکال، رنگ ها و خطوط مختلفی به منظور نمایش هر چه بهتر یک مفهوم استفاده می شود. خطوط به عنوان یکی از مهم ترین عناصر بصری، در بیان احساسات، عواطف، محتوا و مفاهیم مختلف نقش اساسی ایفا می کنند.

از خط تعاریف متعددی در دست است. خط را در حقیقت نقاط نزدیک به هم و پیوسته ی زیادی تشکیل می دهند که در نهایت مفهوم خاصی از آن تداعی می گردد. در زندگی مدرن امروزی و سیر تبلیغات محیطی و بیلبوردهای مختلف در معابر و خیابان ها، حضور چشمگیر و گسترده ی خطوط به خوبی نمایان است. تنوع مثال ها و انواع مختلف و تأثیر آن، اهمیت خطوط در طراحی لوگو را نشان می دهد. با استفاده از خطوط قادر خواهید بود مفاهیم مختلف از جمله قدرت، پیچیدگی، جذابیت، آرامش، امنیت، بزرگ نمایی، ملایمت، دشواری و … را به خوبی به مخاطب انتقال دهید.

 

انواع خطوط در طراحی لوگو

چند نمونه از خطوطی که در طراحی لوگو از آن ها استفاده می شود به شرح زیر هستند، هر یک از این خطوط مفاهیم خاصی را به مخاطب القا می کنند:

 • خطوط کشیده
 • خطوط شکسته
 • خطوط مستقیم
 • خطوط کلفت
 • خطوط مورب
 • خطوط منحنی
 • خطوط چهارجانبی
 • خطوط زیگزاگ
 • خطوط ظریف یا نازک
 • و …

به این نکته توجه داشته باشید که خطوط استفاده شده و ایجاد شده در لوگوهای مختلف به هیچ وجه تصادفی نیستند.

بنابراین هنگامی که صحبت از طراحی لوگو برای شرکتی به میان می آید، با توجه به ویژگی ها و اهداف مختلف شرکت ها، استفاده از خطوط به منظور افزایش تأثیرگذاری و ایجاد واکنش در ضمیر ناخودآگاه مخاطب به عنوان یک مشتری بالقوه مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهی بگذارید

  کار ما چیست؟

  کار اصلی ما مشاوره و طراحی لوگو، کارت ویزیت، ست اداری، طراحی کاراکتر و تصویرسازی، کاتالوگ، پوستر و تراکت، فولدر ، بروشور، کتاب و مجله، کاور و لیبل موزیک، بیلبورد و بنر شهری، استند و پاپ آپ، منوی رستوران، جعبه و بسته بندی محصولات و طراحی سررسید و تقویم است.

  آدرس دفتر : احمد آباد – بین عارف 10 و12 – پلاک 27

  شماره های تماس : 051-38423845 – 09303523773

  چون شما از گوگل وارد سایت ما شدید و هنوز با سایت ما کار ندارید پیشنهاد ویژه ای برایتان داریم 
  همین الان اطلاعت را کامل کنید تا همکاران ما برای مشاوره رایگان با شما تماس بگیرند.
  پیشنهاد من به شما!
  close-link

  پیشنهاد ویژه فقط برای یک بار
  طراحی پک کامل سازمانی با ۶۰ درصد تخفیف 
  لینک و کد تخفیف را دریافت کنید!!

  یک پینشهاد خوب
  همین الان کلیک کنید!
  close-link